Produkty

 

 


doprava zdarma pri nákupe nad 40 € 


Hľadáte vhodný darček?

Darčeková poukážka KinderCentrum

Čo si zobrať so sebou do pôrodnice.


AKO JE TO V NEMOCNICIACH?
Každá pôrodnica má vlastné predpisy a požiadavky pre rodiace mamičky. To čo je v jednej bežné, toho sa v inej nedočkáte. Preto je dobré sa na to pripraviť, aby ste nezostali zaskočené!!!

VO VŠEOBECNOSTI VÁM VŠAK BUDÚ POTREBNÉ TIETO VECI:
Doklady:
občiansky preukaz, karta poistenca, tehotenská knižka, sobášny list, dohoda rodičov o priezvisku dieťatka ( potvrdzuje sa na matrike, ak nie sú rodičia zosobášený)

 


Oblečenie do pôrodnice
župan
2 osušky + 1 uterák na tvár
2 - 3 nočné košele (aspoň jednu vpredu na zapínanie, oceníte to pri dojčení)
5 ks pružných sieťových nohavičiek (lepšie sú podľa názoru mamičiek tie, ktoré majú boxerkový strih)
2 dojčenské podprsenky (aspoň 1ks aby bol bezšvový, keďže mamička po pôrode spí s podrpsenkou je fajn, keď ju čo najmenej vníma a nezavadzajú jej kostice a rôzne prešitia) páry ponožiek
papuče, gumené prezuvky do sprchy (tie určite nezabudnite, pomôžu vám chrániť sa pred plesňovými (ochoreniami nôh)

Kozmetika a hygienické potreby
1 balenie tampónov do podprsenky (3 – 4 dni po pôrode sa vám začnú prsníky veľmi nalievať a mliečko bude tiecť, tiež ženy, ktoré majú citlivé bradavky nech si kúpia tampóny senzitívne, sú príjemnejšie)
odsávačku na mlieko (manuálnu alebo elektrickú, netreba sa možno unáhliť, nie všetky mamičky dostanú mliečko a odsávačku vie v prípade potreby doniesť aj partner. Je však dôležité, aby mamička vedela akú značku a typ má  partner kúpiť))
2 – 3 balenia pôrodníckych vložiek
4 - 5 ks jednorazových podložiek do postele 
toaletný papier, papierové vreckovky

bežná každodenná kozmetika: sprchový gél, šampón na vlasy, kondicionér, sušič, telové mlieko kozmetiku na tvár, zubnú kefku a pastu.

Dôležitý je krém na bradavky, ktorý by mala mamička začať používať hneď pri počiatočnom prikladaní bábätka, aby bradavky neboli popraskané a bolestivé.
Ak sa nestihnete, alebo nechcete oholiť pred pôrodom sama doma, zoberte si aj vlastnú jednorázovú žiletku. Pre zimomravejšie mamičky (závisí od ročného obdobia) je dobré zobrať si aj vlastnú tenšiu deku.

Iné potrebné veci: mobilný telefón, nabíjačku, časopis na čítanie, lieky, ak nejaké na predpis užívate, 
Z hygienických dôvodov nemocnice odporúčajú vziať si aj vlastný pohár, šálku, príbor (lyžicu, vidličku, nôž), servítky, utierky.

Pre bábätko
Väčšina pôrodníc poskytuje novorodeniatkam oblečenie počas ich pobytu v nemocnici, no pre každý prípad je dobré priniesť si aspoň základné oblečenie. Napokon v ňom môže ísť bábätko neskôr aj domov. Vecičky prispôsobte aktuálnemu počasiu a ročnému obdobiu!

Oblečenie:
zavinovačku
deku
2 dojčenské košieľky veľ. 56
bavlnenú čiapočku
1 bavlnený svetrík alebo tenký kabátik veľ. 56
1 - 2 bavlnené dupačky
2 páry malých ponožiek
1 ortopedické nohavičky veľ. 1
2 - 3 bavlnené plienky
Vynechajte vlnu a syntetiku 
Úplne nevhodné sú pletené vlnené svetríky, alebo oblečenie zo syntetických materiálov, ktoré dráždia jemnú detskú pokožku. Detské oblečenie pred prvým použitím vyperte (používajte iba minimálne množstvo pracieho prášku) a vyžehlite.

Hygienické potreby a kozmetika
1 celé balenie jednorazových plienok pre novorodencov od 3 – 5 kg (odporúčame kúpiť také, ktoré majú vpredu výrez na pupok a plienka tak trením nedráždi hojaci sa pupček dieťatka)
mastičku na zadoček proti zapareninám
1 balenie vlhčených utierok
cumlík pre dieťatko na utíšenie
fľaška na mlieko ( postačujúca je malá sklenená fľaša )

Kúpanie dieťatka
Nie každá nemocnica poskytuje kozmetiku pre bábätko, o tom by vás mali vopred informovať, aby ste si presne vedeli zadovážiť veci na kúpanie dieťatka: osušku, detský sprchový šampón, olivový olej na premastenie pokožky, vatové tampóny na čistenie ušiek či hrebienok. Odporúčame však pri novorodeniatku používať len minimum kozmetiky! Aj keď je detská.

Prajeme vám krásne dni s vaším malým bábätkom!

zdroj: https://najmama.aktuality.sk/clanok/224681/balime-sa-do-porodnice/